50 мільйонів за дві доби: збір коштів на генератори для Києва став рекордним у Чехії

Цей збір, оголошений ініціативою «Подарунок для Путіна» в час енергетичної кризи в столиці України внаслідок російських ударів, зростає з небаченою в Чехії швидкістю: за дві доби було зібрано 50 мільйонів крон, і збір триває далі. У п’ятницю ввечері сума зростала на кілька мільйонів щогодини.

Один із організаторів збору Мартін Ондрачек каже, що з такою зацікавленістю громадськості ініціатива ще ніколи не зустрічалася. Як сказав він інтернет-виданню Seznam Zprávy, за цим можуть стояти й досить сильні морози, що стояли цими днями в Чехії: «Таким чином людям легше уявити, як жахливо живеться, коли вдома не працює опалення, не тече вода і немає електрики».

Крім того, цей збір уперше за тривалий час суто гуманітарний: як правило, «Подарунок для Путіна» збирає кошти на озброєння, військові чи військово-медичні потреби.

А ще, сказав він, таким чином на збір відреагувала та частина суспільства, яка не задоволена тим, як нинішній уряд ставиться до підтримки України, і висловлює незгоду з такою позицією своєю масовою підтримкою України.

«Щоб купити генератори в Чехії, оформити на митниці, відвезти — це все тривало б мінімально два тижні, перш ніж допомога дісталася б до України», — додає Ондрачек. Тому ініціатива домовилася з українським фондом Сергія Притули, що переказуватиме йому кошти, на які генератори будуть закуповуватися безпосередньо в Україні і відразу розподілятися.

Суму, зібрану кожного дня, переказують фондові Притули відразу ж. «А вони будуть нам до того надсилати звіти, скільки чого купили, фотографії й так далі. Для нас вирішальна швидкість», — заявляв раніше Ондрачек.