Чехія хотіла б отримувати азербайджанські газ і нафту через Україну — Бабіш

Про це прем’єр-міністр Чехії сказав у п’ятницю, перебуваючи в Чорногорії на саміті ЄС і країн Західних Балкан.

За словами Андрея Бабіша (ANO), транзит енергоносіїв із Азербайджану через Україну був однією з тем його травневих переговорів із президентом України Володимиром Зеленським під час їхнього перебування у Вірменії на саміті Європейської політичної спільноти. Зеленський тоді назвав ту зустріч продуктивною.

Азербайджан є нині одним із найбільших постачальників нафти до Чехії, але наразі вона доставляється морським шляхом через термінали в Італії.

Міністр промисловості і торгівлі Чехії Карел Гавлічек (ANO) під час квітневого візиту до Азербайджану заявив, що Чехія хоче щороку отримувати з цієї країни по два мільярди кубометрів газу. За його словами, такі постачання могли б початися у 2028—2029 роках. Але конкретних контрактів про це ще не підписували.