Головою Палати депутатів обраний лідер партії SPD Томіо Окамура
На другому засіданні установчої сесії новообраної нижньої палати парламенту за нього проголосували в середу ввечері 107 депутатів зі 197 присутніх (загалом у палаті 200 місць). Новостворювана коаліція партій ANO, SPD і „Motoristé sobě“ має 108 місць — не підтримав висуванця коаліції в перебігу таємного голосування хтось із її депутатів (троє відсутніх були з опозиції).
Також були обрані двоє з чотирьох планованих заступників голови палати, обидва представники коаліції: Патрік Нахер (ANO) і Їржі Бартак („Motoristé sobě“). Ще дві посади заступників голови відведені для нинішньої опозиції, але за них не знайшлося достатньо голосів. Тож представників опозиції обиратимуть на другій сесії — 14 листопада.
Як заявив Окамура після обрання, він буде брати активну участь у поліпшенні політичної дискусії і культури в нижній палаті, щоб «атмосфера була іншою, ніж за попередньої каденції, щоб була позитивною».
Засідання Палати депутатів тривало в середу з 9-ї ранку до 21-ї. Значну частину засідання тривало обговорення кандидатури Окамури, який має неоднозначну репутацію. Опозиція виступила проти його кандидатури з різкою критикою. Йому закидали систематичне поширення брехні й ненависті, заяви, що висміюють українських біженців і війну Росії проти України, негативне ставлення до ЄС і НАТО і до допомоги Україні чи той факт, що проти нього відкрите кримінальне провадження за поширення ненависті з расових мотивів.
Дотеперішній прем’єр-міністр, який залишить посаду після створення нового уряду, голова партії ODS Петр Фіала назвав Окамуру символом обструкції і нагадав, що той поширює проросійські наративи.
Проти обрання Томіо Окамури виступив і його старший брат, депутат від опозиційної партії KDU-ČSL Хаято Окамура. Він, зокрема, назвав Томіо Окамуру загрозою для безпеки Чехії, маючи на увазі його попередні виступи проти членства Чехії в ЄС і НАТО.