Грант для українських вступників: Come Back Home для тих, хто планує повернутися в Україну
Для українців, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року і хочуть повернутися на навчання в Україну, KSE University (Kyiv School of Economics) разом із Carnegie Corporation of New York запускає грант «Come Back Home». Ця програма розрахована на 50 студентів у 2026—2027 навчальному році.
Come Back Home — грант, який з’явився не випадково, каже Микола Трегуб, проректор з управління освітніми процесами Kyiv School of Economics (Київської школи економіки.
«Ця грантова програма фінансується американським фондом Carnegie Corporation of New York, і ми намагаємося зробити максимум для того, щоб залучити вступників, які виїхали. Дійсно, станом на зараз у нас є 50 таких місць, які можуть отримати відповідно стипендію на навчання і разову стипендію на руки для того, щоб на бакалаврських або на магістерських програмах навчатися в Київській школі економіки (Kyiv School of Economics)».
Зараз університет веде активну промокампанію. Представники Kyiv School of Economics починають подорожувати Німеччиною, Польщею, Чехією, Литвою для того, щоб представити абітурієнтам програму під час написання НМТ (Національного мультипредметного тесту).
Микола Трегуб зазначає, що нині важливо, щоб якомога більше вступників дізналися про таку можливість. Програма пропонує студентам медичне страхування і стартову стипендію.
«Стартова стипендія — це разово 60 тисяч гривень, які виплачуються нашим студентам на початку вересня. І фактично інша частина у вигляді гранту або стипендії, яка не на руки, оплачує вартість навчання в університеті».
Долю вступників вирішуватимуть грантові комітети, які за результатами співбесід надаватимуть відповідну стипендію.
Щодо доступу студентів Kyiv School of Economics до стажування і працевлаштування в провідних компаніях, то Микола Трегуб зазначає, що у вишу багато партнерів.
«Починаючи від Genesis, закінчуючи державними установами, які вже зараз готові брати наших студентів, і з першого курсу в тому числі. Тому залежно від тієї програми, на яку будуть вступати, а станом на сьогодні в Київській школі економіки — це 5 факультетів і понад 20 програм. Тобто можна бути крутим фахівцем, починаючи від бізнес-аналітики і економіки, закінчуючи безпілотними літальними апаратами і мікро- та наноелектронікою. Під різні програми абсолютно різні роботодавці. Якщо ми говоримо про БПЛА, наприклад, то це і компанія SAP, і компанія Fire Point, і компанія Skyfall, і це дуже важливо для нас. Про мікро- та наноелектроніку — це додаткова взаємодія з Bosch, Siemens, з великими виробниками, в яких вже далі будуть працювати наші студенти».
За словами проректора, вступників очікують з Литви, Польщі, Німеччини. Трішки менша зацікавленність передбачається від українців, які перебувають у Північних країнах, але і звідти чекають на абітурієнтів.
Багато українців зараз проживає в Іспанії, Словаччині та Чехії — всі ці країни, за словами Миколи Трегуба, точно будуть охоплені.