Міністр культури готує скасування зборів за радіо і телебачення, та об’єднувати їх не планує
Про це міністр Ото Клемпірж (висуванець партії „Motoristé sobě“) заявив у п’ятницю під час зустрічей із генеральними директорами Чеського радіо і Чеського телебачення.
За словами міністра, дотеперішній спосіб фінансування громадських мовців через прямі щомісячні внески домогосподарств і компаній буде замінений на фінансування з державного бюджету, при цьому буде передбачений механізм автоматичного індексування наданих коштів, що забезпечить достатню передбачуваність.
Це передбачає проєкт закону, який нині готує міністерство, сказав Ото Клемпірж під час зустрічей із гендиректорами Чеського телебачення Гинеком Худареком і Чеського радіо Рене Заворалом.
При цьому обидва громадські мовці залишаються окремими, їхнє об’єднання не розглядається, сказав міністр.
Він також домовився з обома керівниками про частіші контакти, щоб регулярно обговорювати деталі законопроєкту, що розробляється.
Хударек і Заворал виступають проти зміни системи фінансування громадських мовців, вважаючи, що вона призведе до їхнього фактичного занепаду і переходу під контроль держави зі втратою незалежності. Клемпірж заперечує це.
Партії нинішньої урядової коаліції — ANO, SPD і „Motoristé sobě“ — ще до виборів минулої осені переважно заявляли про плани в разі приходу до влади скасувати збори за радіо й телебачення, які неформально називають «концесійними», і замінити їх державним фінансуванням. Також лунали думки про об’єднання обох громадських мовців в одну телерадіокомпанію.