«Відбий голову Путіну»: конкурси матчу з мініфутболу, який відбудеться 15 червня в Празі

Вже цієї неділі, 15 червня, відбудеться благодійний футбольний турнір під назвою «Граємо за мир». Усі зібрані кошти будуть офіційно передані на реабілітацію та технічне забезпечення українських військових. Такий матч проводиться не вперше, на ньому відзвітують за зібрані та передані кошти з попереднього. Ми вирішили дізнатися про деталі його проведення у Станіслава Гнатковського, організатора турніру та засновника громадської організації «Граємо за мир».

Станіслав Гнатковський | Фото: Архів Станіслава Гнатковського

— Розкажіть про благодійний футбольний турнір «Граємо за мир», який відбудеться у Празі. Назва символічна та мета гри також — якою вона є?

— Це буде благодійний турнір, саме з міні-футболу за стандартами шість на шість, де будуть грати п’ять польових і один воротар. Планується зібрати 24 команди, які змагатимуться між собою за вихід у суперфінал, який відбудеться у Братиславі. У цьому суперфіналі буде визначений рейтинг найкращих українських команд Європи. Крім виходу у суперфінал, команди отримують призи — подарунки від нашої організації та спонсорів, і, звісно, путівку на суперфінал. Що стосується збору коштів, то усі кошти, які будуть зібрані — на вході, з донатів, з аукціону, конкурсів — будуть направлені за меморандумом для 50-го полку імені Семена Височана та для ветеранів війни, а саме військових з інвалідністю.

— Хочеться дізнатися про команди, які змагатимуться цього разу.

— Команди, які змагатимуться, думаю, це будуть більшістю аматорські команди, які мають за мету просувати свою команду, які мають за мету перемагати, які хочуть позмагатися у суперфіналі і довести, що вони є найкращою командою з мініфутболу у Європі. Звісно, потрібно пам’ятати, що на суперфіналі будуть головні призи нашого турніру — це путівки на Лігу чемпіонів з мініфутболу, на Euro Cup і на можливість участі саме цих гравців, цих команд у збірній Україні у товариських матчах саме з мініфутболу.

Фото: Архів Станіслава Гнатковського

— Захід відбудеться вже цієї неділі і, крім матчу, будуть різні активності та розваги. Чого чекати глядачам?

— Щоб привернути увагу не тільки спортсменів-футболістів, ми з командою придумали різні розваги, які будуть відбуватися безпосередньо на турнірі, у перерві — це будуть конкурси, такі, як «Відбий голову Путіну», де потрібно влучити м’ячем у картинку Путіна, відбити йому голову, потім «Випий пива найшвидше», перетягування каната для команд, стрибки в мішках, влучи в маленькі ворота для жінок і для дітей. І за ці всі конкурси, звісно, переможці отримуватимуть призи: медальки, грамоти і різні спонсорські подарунки. Крім цього, на турнірі буде відбуватися аукціон з різними лотами як із фронту, так і з футбольною атрибутикою.

Фото: Архів Станіслава Гнатковського

— Завдяки підтримці яких організацій проведення цього матчу стало можливим?

- Із самого початку організації турнірів, не тільки футбольних у Словаччині, нам не дуже хтось хотів допомогти, ми все робили завдяки власним силам, власній наполегливості та цілеспрямованності, звісно і хорошій команді людей, які мені допомагали, які допомагали організовувати турніри і за рахунок, звісно людей, тому що вони хотіли прийти, хотіли позмагатися, хотіли задонатити. Спочатку це було простіше, оскільки зараз ситуація змінилася, люди стали більш пасивними, мало хто розуміє наскільки важливий той євро та гривня, наскільки ми допомагаємо нашим Збройним силам, ми допомагаємо людям з інвалідністю, тим не менш на даний момент, я би хотів сильно подякувати все ж Раді словацької молоді, Владу Яцьковому, який дуже сильно допомагав нам в організації, він та його команда також зробили великий вклад у розвиток даного проєкту. Також хочеться подякувати Федерації міні-футболу, яка цього разу, цього року допомагає нам організовувати, допомагає нам із стандартами, і з регламентом, і з правилами, і з лотами, і з подарунками, тому що головні подарунки цих турнірів, тому що їх зарах чотири є — це Братислава, Прага, Варшава, і суперфінал, де переможці отримають путівки на Лігу чемпіонів на Euro Cap, і можливість прийняття участі в матчах збірної з міні-футболу. Всі ці подарунки стали можливими завдяки Федерації міні-футболу України, тому на даний момент я би подякував ось цим двом організаціям.

Фото: Архів Станіслава Гнатковського

— Під час проведення благодійного матчу буде проведено аукціон. На які потреби будуть передані кошти?

— Так, як я вже згадував, люди стали дуже пасивні, ніхто не хоче давати зайві кошти на збори. Не кажу про всіх, але більшість людей стали дуже пасивними. Тому довелося цього року шукати методи, як змотивувати людей узяти участь у наших турнірах і безпосередньо на самих турнірах збирати кошти. Тому ідеєю і ціллю цього турніру було зробити так, щоб внески, які оплачують команди, йшли на оплату внесків на турніри, саме на Лігу чемпіонів, на Euro Cup і на проживання та харчування цих команд, які зможуть поїхати. Так щоб їх змотивувати, ми були змушені це зробити, тому що за звичайні призи — за кубок — команди не готові брати участь, боротися і приходити на сам турнір. А для нас важливо, щоб відвідуваність була максимальною, щоб футболісти з собою приводили родини і, відповідно, брали участь у конкурсах, донатили, купляли їжу, бо відсоток з їжі на цих турнірах також йде на підтримку ЗСУ. Тому на даний момент я можу відмітити військову частину 1241 Національної гвардії України і спілку ветеранів штурмової. Ми уклали меморандум з громадською організацією «Граємо за мир» — тристоронній меморандум про співпрацю, про те, що люди, які заходять і отримують браслетик і в кінці турніру зможуть отримати приз — кожний браслетик матиме номер, вони платять за цей браслет. Ці кошти, донати під час турніру, конкурси і позаконкурси — теж потрібно внести символічну суму, лоти, аукціон. Всі кошти саме з цих діяльностей йдуть на допомогу саме за цим меморандумом.

Якщо у вас є можливість, час та трохи грошей, то обов’язково відвідайте у неділю, 15 червня, футбольний турнір «Граємо за мир», який відбудеться в Празі з 9:00 до 18:00 за адресою: U školy 430, Praha 10 – Štěrboholy.