Градек-над-Нісоу знову виставив скелет «вампіра Тобіаша»
Археолог Петр Брестованський та художник і реставратор Стефан Шамілян позують біля нової експозиції скелетних останків так званого градецького вампіра Тобіаша в Багатофункціональному центрі «Брама Тризем’я» (Brána Trojzemí).
Це останки чоловіка приблизно 50 років, який жив у другій половині 14-го століття. Вони були знайдені в мілкій могилі під сучасною вулицею поза стіною давнього цвинтаря. Чоловік був покладений обличчям донизу, біля голови і ніг лежали камені — так у старовину ховали тих, кого вважали «вампірами».
Первісну експозицію 2012 року, що була в підвалі центру, з часом пошкодила вологість і цвіль, кілька років вона була закрита. Нині її відновили на другому поверсі центру, створивши для цього унікальний простір, де останки можна оглянути зблизька. Експозиція представляє вигляд поховання таким, яким його 2010 року виявили археологи.
«Тризем’ям» називають території біля Градця-над-Нісоу через те, що поруч сходяться кордони трьох «земель» — Чехії, Польщі й Німеччини.