Водій празького трамвая, який бив і виганяв із вагону літніх українців із онуком, не визнає провини
На слуханні в Окружному суді Праги-10 Даніел Бейвл лише визнав, що сказав їм, що вони «не мають права бути в Чехії», і заявив, що просто зірвався і шкодує за ці слова, що, за його твердженням, не були спрямовані ні проти якої національності.
Але він заперечував, що грубо лаяв українців і бив старшого чоловіка, перш ніж вигнати їх із вагона за те, що, мовляв, дитина стояла на пластиковому сидінні в черевичках. «Я, безумовно, нікого не хотів образити і ні на кого не нападав», — заявив Бейвл.
Конфлікт стався ввечері 27 лютого. Водій трамвая не взяв до уваги, що черевички були чисті — із дому до трамвая дитину несли на руках чи везли у візочку. І навіть коли хлопчика взяли на руки, він змусив подружжя з онуком вийти.
Як мовиться в матеріалах справи, з’ясувавши, що пасажири з України, він називав їх «українськими свинями», старшого чоловіка вдарив по шиї, а коли вони вже вийшли, погрожував їм металевим ломиком.
Через кілька днів після інциденту Транспортне підприємство Праги звільнило водія. За хуліганство і за образу на національному ґрунті 30-річному чоловікові може загрожувати до двох років позбавлення волі. Українська родина також вимагає від нього відшкодування немайнової шкоди на суму 55 тисяч крон.
Слухання справи продовжиться 5 листопада свідченнями очевидців.