Зустріч президента з чільними керівниками держави не відбулася. Лідер SPD: позиції Граду неприйнятні

Президент Петр Павел скасував у понеділок давно плановану зустріч із прем’єр-міністром, головами обох палат парламенту і міністром закордонних справ після того, як голова уряду Андрей Бабіш не зміг з’явитися ні в запланований, ні в перенесений час.

У той час він іще перебував на засіданні свого уряду, за що потім вибачився перед президентом. Спершу йшлося про те, що голова держави буде шукати інший час, прийнятний і для прем’єра і голови партії ANO Андрея Бабіша, і для голови Сенату Мілоша Вистрчила, і для голови Палати депутатів і лідера партії SPD Томіо Окамури, і для міністра закордонних справ, голови партії „Motoristé sobě“ Петра Мацінки.

До президента вчасно прийшли тільки Окамура й Вистрчил, які не є членами уряду і не перебували на його засіданні.

Але ще перед зірваною зустріччю Окамура виступив із заявою, яка поставила під сумнів можливість зустрічі державних керівників і в майбутньому. За його словами, проєкт декларації, який підготувала до тієї зустрічі канцелярія президента, для нової коаліції неприйнятний, бо уявлення голови держави і коаліції діаметрально протилежні.

Зокрема, дав знати Окамура, він не був згоден із тим, що в проєкті за найбільшу загрозу для Чехії і для всієї Європи була визначена Росія, бо, на його думку, такою головною загрозою є масова нелегальна міграція.

«Зовнішню політику визначає уряд, і ми будемо хотіти, щоб пан президент поважав це. Необхідно, щоб Чехія мала координовану зовнішню політику, і, звичайно, відповідну до програмової заяви нашого уряду», — заявив лідер SPD.