На захист новорічного виступу спікера виступили у Брні українець і росіянка
На засіданні комітету в справах національних меншин міської ради Брна вони проголосували проти висловлення незгоди зі зверненням голови Палати депутатів, лідера партії SPD Томіо Окамури. На це звернуло увагу інтернет-видання iDnes.cz.
Пропозицію відмежуватися від слів третього найвищого державного посадовця Чехії, спрямованих проти України і допомоги їй, внесла представниця української меншини Ірина Забіяка. Та серед кількох, хто не погодився з таким рішенням комітету, був депутат міськради теж родом із України Олег Безносик.
У короткій телефонній розмові з журналістом видання він заявляв, що Окамура аж ніяк не нападав на українців. Запитання він попросив надіслати електронною поштою, але відповідати відмовився, заявивши, що з цього приводу все вже сказав його колега.
Безносик вочевидь мав на увазі представника вірменської меншини Акопа Ходжаяна, який теж проголосував проти. І, як і Безносик, Ходжаян — хто б подумав — теж є членом антиіммігрантської партії SPD, яку очолює саме Окамура.
«Я прослухав те звернення і не помітив там нічого неправдивого. Я сам на засіданні комітету показував статті про корупцію в Україні чи про те, що в нас зростає злочинність українців — це все можна знайти в інтернеті», — заявив Ходжаян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
При цьому він повторив уже давно й неодноразово спростовані твердження: хоча з різким зростанням числа українців у Чехії абсолютна кількість кримінальних злочинів, скоєних українцями, цілком логічно справді зросла, та, як випливає зі статистики поліції, рівень злочинності серед українців із огляду на їхню кількість у Чехії, навпаки, навіть знизився порівняно з попередніми часами, і він нижчий, ніж серед багатьох інших національних груп.
Окамура, серед іншого, теж натякав на злочинність українців узагалі — і в Україні теж. «Адже грошопроводи течуть у всіх напрямках, і кожен на цьому бізнесі щось урве — і західні фірми й уряди, і українські злодії навколо хунти Зеленського, які ставлять собі унітази з золота. Хай собі крадуть, але вже не з нашого, і хай така країна не буде в Європейському союзі», — заявив він, серед іншого, в новорічному зверненні.
Третій голос проти резолюції з 16 присутніх на засіданні (загалом у комітеті міськради Брна в справах національних меншин 19 членів) дала Любов Вондроушкова, представниця російської меншини. Вона з виданням iDnes.cz спілкуватися відмовилася.
Але голова комітету й депутатка міської ради Моніка Лукашова-Спілкова висловила думку, що та, мабуть, почувається ображеною, бо останніми роками її громадська організація, «Російська культурно-освітня асоціація Моравії», перестала отримувати дотації від міста. «Вони роблять вигляд, ніби їхні акції аполітичні, але насправді вони мають пропагандистський характер», — звернула увагу Спілкова і пригадала, що в минулому на засіданнях комітету в справах нацменшин із вуст Вондроушкової не раз лунали слова про «бандерівців» і «нацистів» в Україні.
Та все ж голосами 10 членів комітету резолюція була ухвалена: комітет висловив «незгоду з заявами Томіо Окамури з його новорічного виступу, які без розбору негативно змальовують іноземців, Україну і її громадян, включно з висловленням сумніву в легітимності допомоги країні, що зазнала нападу».
Окрема резолюція з наголосом на тому, що захист прав національних меншин та іноземців закріплений у законодавстві Чехії і також випливає з її міжнародних зобов’язань, була ухвалена голосами 13 членів комітету. Цього разу згадані троє лише утрималися.
За словами Спілкової, хоча це теми загальнодержавного характеру, та вони стосуються саме меншин. «Вважаю, що в такий момент годиться засвідчити солідарність», — додала голова комітету в справах нацменшин.
А Безносик, який давно має чеське громадянство, виступає проти своїх земляків-українців уже не вперше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Він, зокрема, заявляв, що вважає 80 відсотків українських біженців «економічними мігрантами», головною метою прибуття яких до Європейського союзу є не втеча від війни, а, мовляв, можливість присмоктатися до системи соціальної допомоги ЄС, — або що якщо українці в Чехії говорять українською мовою, а не російською, то вони ніякі не біженці, бо війна охопила нібито виключно російськомовні регіони України.
Сам Олег Безносик тоді заявляв, що підтверджує свої слова про біженців. «Я сам за походженням українець, а відтак дуже добре знаю ситуацію. Я сказав правду», — переконував він.
Позицію Безносика різко критикувала громадська організація «Українська ініціатива Південної Моравії». Там, зокрема, наголошували, що не знають ні про яку діяльність Безносика для української громади чи про користь від нього для громади.
Також на цю тему
-
Українці приходять у чеську політику. І в антиукраїнські сили теж
Ольга Тітц — українка з чеським громадянством, заступниця голови празької організації партії SPD, що стоїть на проросійських і фактично антиукраїнських позиціях

