Партія „Motoristé sobě“ подасть нового кандидата на міністра довкілля, та він виконуватиме бажання попереднього

Про це повідомив у неділю дотеперішній претендент на цю посаду, почесний голова партії Філіп Турек, якого президент Петр Павел категорично відмовився призначати на посаду.

Як заявив у соцмережах Турек, який замість посади міністра став урядовим уповноваженим із екологічних питань і, за його словами, тепер «засідає в Міндовкілля», новий міністр «буде міністр, який… буде робити в міністерстві те, що побачить у моїх очах». За його словами, новий міністр «буде діяти в Міністерстві довкілля при мені».

Таким чином, Турек по суті підтвердив своє раніше висловлене прагнення самому фактично керувати Міністерством довкілля і без посади міністра. Відповідно до законодавства, як урядовий уповноважений він не має такого права.

Іще недавно його партія заявляла, що не має і не буде мати іншого кандидата на посаду міністра довкілля і після відмови президента призначати Турека через скандали навколо нього — зокрема, через його расистські, гомофобні чи й пронацистські дописи в соціальних мережах, нині вже видалені; Турек вибачився за деякі з них, назвавши їх «чорним гумором», авторство найгостріших він не визнає.

Наразі керівництво Міністерством довкілля тимчасово здійснює голова партії „Motoristé sobě“ Петр Мацінка, який також є міністром закордонних справ. Турек призначений урядовим уповноваженим у справах кліматичної політики і «Зеленої угоди» ЄС (дотримання обох політик партія відкидає) і займає в Міндовкілля кабінет попереднього міністра.