На деяких урядових будівлях Чехії в день роковин повномасштабної війни вивісили прапори України

Як і анонсував прем’єр-міністр і голова партії ANO Андрей Бабіш, прапор з’явився у вівторок перед канцелярією уряду Чехії.

Повернувся український прапор і на деякі міністерства, якими керують представники або висуванці ANO, — внутрішніх справ, промисловості й торгівлі, праці чи освіти.

Натомість цих прапорів немає на будівлях міністерств під керівництвом висуванців партії SPD — оборони, транспорту і сільського господарства. Про це в партії повідомили заздалегідь.

Також український прапор не вивішений і на головній будівлі нижньої Палати депутатів парламенту, голова якої, лідер SPD Томіо Окамура, зняв цей прапор негайно після вступу на посаду; нині на будівлі є прапори Чехії і ЄС, а третя щогла, що теж там є, лишається порожньою.

А от на будівлі верхньої палати, Сенату, прапор України висить із весни 2022 року.

Так само не став знімати український прапор і новий міністр закордонних справ Петр Мацінка (партія „Motoristé sobě“) — цей прапор висить над міністерством постійно. Вивісили прапор у вівторок і на Міністерстві культури, яким теж керує висуванець цієї партії. А от на Міністерстві довкілля, що теж у руках цієї партії, українського прапора немає.

У міністерствах юстиції і охорони здоров’я — обома керують висуванці ANO — відсутність українського прапора пояснили тим, що його нема де вивісити: обидві щогли зайняті прапорами Чехії і ЄС. При цьому при канцелярії уряду таку ж проблему вирішили тим, що прапор ЄС на день зняли.

Нема прапора і на Міністерстві фінансів (теж ANO).

Поза межами Праги, повідомило інтернет-видання Novinky.cz, українські прапори є в вівторок і над будівлями Конституційного суду Чехії та Офісу громадського захисника прав людини і захисника прав дітей — обидві установи працюють у Брні.