Посол США в Чехії розкритикував низькі оборонні видатки нового уряду
Як заявив на безпековій конференції в Празі в четвер посол Ніколас Меррік, Чехія може опинитися серед країн НАТО з найменшими видатками на оборону в відсотках від валового внутрішнього продукту.
Чехія також ризикує не виконати своїх обов’язків перед НАТО щодо розбудови здатностей своїх збройних сил, додав він. За словами посла, не треба нагадувати, як важливо, щоб союзники дотримувалися своїх зобов’язань.
Він нагадав, що країни НАТО, включно з Чехією, минулого року зобов’язалися підняти до 2035 року оборонні видатки до 3,5 відсотків від ВВП і ще 1,5 відсотка надати на пов’язані невійськові інвестиції в оборону.
Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш (ANO), реагуючи на виступ посла США, заявив у четвер Чеському телебаченню, що для його уряду оборона і збройні сили важливі, але важлива й охорона здоров’я чи соціальні питання. «Попередній уряд вирішував тільки питання війни і України, ми ж вирішуємо питання щоденного життя чеських співгромадян», — заявив він.
Тиждень тому Бабіш заявляв, що Чехія за його урядування аж ніяк не йде шляхом до оборонних видатків у 3,5% від ВВП, встановлених у НАТО. «Наш пріоритет — це здоров’я наших співгромадян, щоб вони жили довго», — заявив він.