Уряд Чехії хоче вивести країну з радянського, а нині російського космічного проєкту

Міжнародне об’єднання космічної телекомунікації «Інтерспутнік» — одна з останніх, а можливо, й остання пострадянська організація, в якій досі формально бере участь Чехія, повідомило в п’ятницю інтернет-видання Чеського радіо iRozhlas.cz.

Одна з головних причин — воєнна агресія Росії проти України. В бажанні вийти з об’єднання нинішній уряд продовжує лінію уряду попереднього.

1971 року амбіцією організації було створити міжнародну супутникову систему для радіо, телебачення і телекомунікацій. Тодішня Чехословаччина була одним із членів-засновників «Інтерспутніка», який об’єднував іще вісім тодішніх країн Східного блоку, включно з Радянським Союзом.

Нині, мовиться в урядових документах, організація сприймається як російська, має керівництво в Москві, а на її діяльність здійснює значний вплив агресія Росії проти України. Тому Міністерство промисловості і торгівлі Чехії пропонує, щоб Прага закінчила своє членство.

Нинішній уряд має розглянути цю пропозицію наступними тижнями, а після схвалення передати її на розгляд до парламенту. На кінці процесу буде підпис президента і офіційне набуття чинності, після чого формальне завершення чеського членства відбудеться через три місяці.