Новітні рабовласники продавали українців для роботи: їм копійки, собі мільйони
Принаймні шість мільйонів крон за пів року здобула група з чотирьох чоловіків в околицях Брна, взявшись за нелегальне працевлаштування іноземців. Усі четверо отримали умовні терміни.
Справа тягнеться ще з 2019 року — задовго до прибуття хвилі біженців із України. Днями її остаточно завершив Крайовий суд у Брні, відхиливши апеляцію одного з чотирьох засуджених, повідомило інтернет-видання Novinky.cz.
Ці четверо влаштували в себе на роботу загалом 76 людей — головно українців; були серед них і громадяни Білорусі й Киргизстану. Найнятих таким чином відтак посилали на роботу до однієї з фірм у регіоні, де ті працювали на складах, монтажі, пакуванні товару тощо.
За даними справи, робітники відпрацювали таким чином майже 45 тисяч годин, отримуючи близько ста крон за годину. Четверо ж організаторів схеми заробили значно більше — понад шість мільйонів крон.
Троє з організаторів не стали оскаржувати свої умовні вироки за нелегальне працевлаштування іноземців, четвертий, який отримав двадцять місяців умовно з випробувальним терміном у три роки, подав апеляцію — яка нині була відхилена.
У своїй скарзі він стверджував, що інші обмовили його, щоб помститися за те, що він свідчив проти них. За його словами, перебування в досудовому ув’язненні стало для нього наукою, і він тепер живе чесним життям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Та апеляційна колегія не знайшла підстав змінювати первісний вирок. «Підсудний був однією з головних осіб, які брали участь у скоєнні кримінальних дій. Такі кримінальні дії значно поширені в Чехії, злочинці користуються з недоброї ситуації, в якій перебувають, зокрема, українці. Вони працевлаштовують цих осіб не за правилами, тож їхня винагорода за працю незрівнянно нижча, а злочинці отримують неправомірну вигоду», — заявила суддя Гана Клайнова.

