Петр Павел: не знімати українські прапори, а продовжити допомогу Україні

Петр Павел

Прапори України мали б і дали бути вивішені в Чехії як символ солідарності, вважає президент Чехії. Але більшою шкодою, ніж знімати ці прапори, було б припинення чеської допомоги Україні, заявив він.

«Прапори були вивішені як символ солідарності з країною, яка зазнала нападу агресивної потуги. Думаю, в цьому дотепер нічого не змінилося. Україна стала об’єктом російської агресії, і якщо не настане якась мирна домовленість, то наша солідарність із нею не мала б ослабнути», — сказав Павел.

Але більшу шкоду заподіяла б, за його словами, зміна ставлення Чехії до допомоги Україні — «чи то матеріальної, чи фінансової, військової, будь-якої іншої — це мало б за прямий наслідок втрати життів, поранення, матеріальні збитки». «Тут я переконаний у тому, що наша допомога мала б продовжуватися, бо це не тільки солідарність із Україною — це також вираження цінностей, які ми як демократична держава мали б захищати», — наголосив президент.

У партіях ANO, SPD і „Motoristé sobě“, які нині намагаються сформувати новий уряд, уже не раз висловлювалися за те, щоб українські прапори були зняті з будівель по всій Чехії, а допомога Україні, військова чи й уся, була значно скорочена або й припинена.

Зокрема, лідер SPD Томіо Окамура, обраний головою новообраної Палати депутатів чеського парламенту, як перший свій крок на цій посаді демонстративно особисто взяв участь у знятті українського прапора з парламентської будівлі.

Перший заступник голови ANO Карел Гавлічек вважає, що Окамура поспішив, а прапори України треба знімати поступово. Він також повторив позицію своєї партії, що чеська снарядна ініціатива на користь України мала б бути припинена.

Голова ANO Андрей Бабіш, який нині й формує уряд і може стати новим прем’єр-міністром, заявляв, що для України віл його уряду більше не буде ані крони з державного бюджету на військову допомогу.

Автор : Сергій Драчук | Джерело: ČTK
ключове слово:
увімкнути аудіо

Також на цю тему