Підсумки Олімпійських ігор: за медалями Чехія 28-а, Україна 22-а

На цьогорічних літніх іграх у Парижі чеська команда отримала п’ять медалей — три золоті і дві бронзові. Україна цього разу здобула 12 медалей: три «золота», п’ять «срібл» і чотири «бронзи».

У Чехії золоті медалі мають байдарочник Йозеф Достал і каноїст Мартін Фукса, а також тенісисти Катержина Сініакова і Томаш Махач у змаганні мішаних пар. Команда шпажистів і списометальниця Нікола Оґроднікова здобули «бронзу».

Таким чином, у неофіційному медальному заліку Чехія опинилася на 28-му місці. За загальною кількістю медалей на літніх Олімпійських іграх це найгірший результат за всю історію незалежної Чехії, хоча за медальним заліком бували й значно нижчі місця.

Тож, звертають увагу чеські оглядачі, цього разу Чехія, з одного боку, показала гірший результат, ніж, наприклад, порівнянна за населенням Угорщина, яка стала 14-ю. Та з іншого боку, чехи показали себе краще, ніж схожа за розміром Австрія чи й набагато більша Польща, які стали відповідно 36-ю і 42-ю. І згадують про попередні літні ігри, Токіо-2020 (які через пандемію COVID-19 насправді відбулися 2021 року) — тоді Чехія з 11 медалями, з яких чотири були золоті, піднялася на 18-е місце. Найкращий же результат був здобутий на найперших для незалежної Чехії іграх 1996 року — тоді країна була на 17-му місці, отримавши теж 11 медалей (4 золоті).

Українські результати

Із цього огляду схожу історію має й Україна: її найкращий результат — 9-е місце і 23 медалі, з них 9 золотих — теж був здобутий на перших для самостійної держави іграх 1996 року в Атланті. І нинішній результат для команди один із найгірших — точніше, другий найгірший за загальною кількістю медалей і третій найгірший за місцем. А проте цей результат значно кращий, ніж був у Токіо: ті ігри Україна закінчила на 44-му місці з 19 медалями, але лише однією з них золотою.

Цього разу Україна на 22-му місці і має 12 медалей: три золоті, п’ять срібних і чотири бронзові.

«Золото» здобули жіноча команда у фехтуванні на шаблях, стрибунка в висоту Ярослава Магучіх і боксер Олександр Хижняк. «Срібло» отримали Сергій Куліш (кульова стрільба), Ілля Ковтун (спортивна гімнастика), Ірина Коляденко (боротьба), Парвіз Насібов (греко-римська боротьба) і Людмила Лузан та Анастасія Рибачок (веслування на каное). «Бронзу» мають Жан Беленюк (греко-римська боротьба), Ірина Геращенко «стрибки у висоту), Михайло Кохан (метання молота) і Ольга Харлан (фехтування на шаблях).

Перше місце за медалями цього разу здобули американці: вони мають 126 медалей (40 золотих, 44 срібні і 42 бронзові). Також 40 золотих медалей отримав Китай, але лишився на другому місці з 27 срібними і 24 бронзовими медалями (загалом 91).

Наступні літні Олімпійські ігри відбудуться 2028 року в Лос-Анджелесі.