Поліція взялася за напад прихильників опозиції на українця в Брні
Інцидент стався минулого тижня в четвер, а в понеділок потерпілий офіційно звернувся до поліції. Це підтвердив агентству ČTK речник поліції Павел Шваб.
У відеозаписах, які поширюються в соцмережах, видно, як деякі учасники протиурядової акції кількох ультраправих опозиційних партій спершу словесно накидаються на групу молоді, які мали український прапор, вимагаючи від них «повертатися до України», а потім і фізично нападають на хлопця з прапором: збивають його з ніг і б’ють.
Спершу за інцидент узялася міська поліція Брна. Її речник Якуб Ґанем іще в четвер увечері повідомив виданню Deník N, що справу передали до адміністративного провадження. Нині ж державна поліція Чехії після звернення потерпілого перевірить, чи не йшлося про кримінальний злочин.
Про інцидент знає й міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан. «Поширення страху, ненависті й агресії на політичних зібраннях я вважаю за неприпустиме. На жаль, саме це й є єдина реальна програма Томіо Окамури», — сказав він інтернет-виданню iDnes.cz.
Томіо Окамура — голова руху SPD, антиімміграційного, антиукраїнського і відверто проросійського. Його сила була одним із організаторів акції в четвер під назвою «Демонстрація за свободу слова», яка мала на меті звинуватити нинішню владу Чехії в «цензурі». Також на акції були чільні представники рухів аналогічного спрямування — Trikolora, Svobodní і PRO. Та, крім звинувачень уряду в «цензурі», на акції лунали й різкі заяви проти українців, Європейського союзу чи «чорношкірих мігрантів із Африки».
Окамура стверджує, що нападником був саме потерпілий українець, який «ударив ліктем безборонну чеську пані». Він також засудив насильство — але з його слів випливає, що його самого в цей час на площі вже не було.
Напад на українця засудила і урядова уповноважена з прав людини Клара Шимачкова-Лауренчикова. Вона назвала його «найгидкішим виявом агресії і ненависті на ґрунті упередженості» і заявила, що вірить у справедливе покарання нападників.
А посол України в Чехії Василь Зварич висловив сподівання, що поліція знайде агресивних нападників і притягне їх до відповідальності. «Такі напади на ґрунті національності неприйнятні», — написав він у соцмережі ікс, коментуючи допис уповноваженої.