Президент Чехії: мир має бути щонайбільш справедливим для України

Петр Павел

Якщо Росія вийде з війни посиленою і переконаною в правильності своїх дій, то проблеми триватимуть, вважає Петр Павел.

За його словами, для досягнення миру потрібен компроміс, але він не має бути виконанням ультиматуму на адресу України і винагородженням агресора. Тим часом у позиції США, які ведуть переговори і з Києвом, і з Москвою про припинення розв’язаної Росією війни, Павел бачить значно більший тиск на Україну, ніж на Росію.

«Нас, звичайно, мало б цікавити, який вигляд матиме ця мирна угода. Бо якщо Росія вийде з війни і з переговорів посиленою і переконаною, що шлях, який вона обрала, приносять вигоду, то цим ми, дуже ймовірно, забезпечимо схожі проблеми і в майбутньому», — сказав голова чеської держави.

«Я дотримуюсь думки, що ми мали б однозначно виступати за те, щоб мир, про який буде домовлено, був якнайбільш справедливим для України. А якщо буде домовлено про якісь поступки територіального характеру, то щоб ішлося про тимчасове рішення, а не як постійне правове схвалення ситуації, за якої окуповані території стануть легітимно російськими», — продовжив він.

Президент Чехії також повідомив, що наприкінці квітня він збирається на саміт ініціативи «Тримор’я» у Варшаві, де має зустрітися з українським колегою Володимиром Зеленським.

Президент США Дональд Трамп, який іще до свого обрання говорив про бажання зупинити війну Росії проти України, в березні запропонував укласти в бойових діях перемир’я на місяць. Україна погодилася на це, Росія відкинула його — як і пізнішу пропозицію президента України Володимира Зеленського запровадити мораторій принаймні на удари по цивільних цілях.

При цьому Росія вимагає визнання за нею не лише всіх окупованих нині територій України, а й деяких не окупованих. Київ категорично відкидає таку можливість.

Автор : Сергій Драчук | Джерело: ČTK
ключове слово:
увімкнути аудіо