Профспілки громадських мовців закликали прем’єра зняти з розгляду законопроєкти про ці ЗМІ

Профспілки Чеського телебачення і Чеського радіо у відкритому листі до прем’єр-міністра Андрея Бабіша (ANO) закликали його зупинити розгляд законопроєктів про зміну фінансування цих засобів інформації. Про це повідомив у четвер агентству ČTK Ян Кржемен, голова профспілкового об’єднання OS Media, що об’єднує профспілки Чеського телебачення і Чеського радіо.

Уряд має в середині червня розглянути законопроєкт міністра культури Ота Клемпіржа (висуванця партії „Motoristé sobě“) про громадські засоби інформації. Цей документ, серед іншого, пропонує перевести Чеське телебачення і Чеське радіо з нинішньої системи прямих внесків від слухачів чи глядачів на фінансування безпосередньо з державного бюджету. При цьому запропоновані в урядовому законопроєкті фіксовані суми фінансування Чеського радіо і Чеського телебачення майже на одну п’яту менші, ніж нинішні бюджети цих мовців.

Але профспілки громадських мовців заявляють, що нинішня система прямих внесків від слухачів чи глядачів ефективно працює і змінювати її не треба.

У своєму листі вони закликають створити фахову робочу групу, яка дала б можливість вести предметні, фахові і прозорі дебати про майбутнє громадських засобів інформації в Чехії. Профспілки нагадують прем’єрові, що він раніше обіцяв створити таку робочу групу.

Бабіш у четвер заявляв, що робоча група щодо зміни фінансування громадських телебачення і радіо має зустрітися 9 червня. До участі в зустрічі запросять і генеральних директорів Чеського телебачення і Чеського радіо, сказав він.

У середу закликали Бабіша у відкритому листі зупинити розгляд законопроєктів про громадські ЗМІ і створити фахову робочу групу, яка розглянула б майбутнє цих ЗМІ, і генеральні директори Чеського телебачення Гинек Хударек і Чеського радіо Рене Заворал.