У Празі проходять курси фотографії для жінок-біженок з України: ще можна долучитися!

Фотокурс для жінок-біженок, організований професійною фотографкою Юлією Добриніною, проходить у приміщенні організації «Діяконія». Він покликаний створити безпечний простір для спілкування жінок, які опинилися у непростих життєвих обставинах та змушені були тікати від війни Росії проти України.

Фото: Iryna Shvedyk,  Radio Prague International

Зупинити прекрасну мить та зафіксувати її на фото, не поспішаючи — цьому навчаються українські жінки-біженки на курсах фотографії. Курс проводить його організаторка Юлія Добриніна. Сама Юлія не випускає з рук професійний фотоапарат і завжди вдосконалює своє вміння, хоча є професійним фотографом.

Із початком повномасштабної війни Юлія заснувала власний фотопроєкт про жінок-біженок із України, тож, спілкуючись з багатьма з них, розуміє — нам усім потрібна підтримка, добре слово, трохи вільного часу та коло однодумців.

Юлія Добриніна та Ірина Шведик | Фото: Iryna Shvedyk,  Radio Prague International

«Жінки наші постійно кудись біжать. А тут ще вдвічі швидше кудись біжать. Хотілося, щоб вони забули на три години в тижню про все, що в них вдома, про чоловіка та дітей, і робили те, що їм хочеться — щось для себе. Ми коли закінчили перший курс, то вже стало якось незрозуміло, чому не потрібно в суботу кудись йти і що тепер робити, адже всі звикли до зустрічей. Ми хотіли, щоб наші жінки почали заземлюватися та почали помічати навколо себе якусь красу.

Фото: Iryna Shvedyk,  Radio Prague International

Ми вчимося будувати кадр, щоб не «цвакати» бездумно, а усвідомлено якось це робити. В такий цікавий спосіб побудувати цей кадр, щоб він про щось говорив. Ми навіть зробили мінівиставку в кінці та надрукували кілька фотографій кожної учасниці. Також дівчатам зробили портрети. І ми зробили вернісаж, зараз це вже буде друга серія. Той курс, який був, — закінчився, він тривав три місяці і 11 дівчат випустилося, а тепер буде другий набір, і ми знову будемо три місяці кожну суботу зустрічатися. Тренуємо наші навички фотографування і побудови кадру. Потеплішає, і вже будемо частину занять проводити на вулиці».

Фото: Iryna Shvedyk,  Radio Prague International

Учасниця фотоклубу пані Ірина показує на стіні свої фотографії і з задоволенням розповідає про нове заняття. Вона вдячна за таку можливість — взяти участь у гуртку. Адже вдома, в Україні, зараз неспокійно, і тому, коли потрібно відволіктися від поганих новин, фотогурток та компанія нових друзів рятують від тривожних думок про невідоме майбутнє.

«Я жила в Херсоні, і ми три роки тому приїхали. Було важко, навіть можна сказати, що була депресія. За цей проєкт я вхопилася як за соломинку, за цю можливість, і Юлія мене запросила до участі. Це здійснило своєрідний терапевтичний ефект, бо нещодавно я дізналася, що вже нашого будинку немає… і після цього ця аура творчості стала розрадою. Це спілкування подарувало мені новий погляд на деякі речі. Ця група стала для мене опорою в житті».

Створення гарних світлин для себе і своєї родини може бути не лише улюбленим хобі.  Фототерапія може бути методом арт-терапії, що використовує створення або сприйняття фотографій для вирішення психологічних проблем, розвитку особистості та зниження стресу. Техніка працює з самооцінкою, прийняттям себе, емоційним інтелектом і травмами, допомагаючи виразити те, що складно описати словами.

Із 15 лютого розпочали проведення наступного курсу фотоклубу. Для охочих ще є місця і можна долучитися. Запис на курс.