Україна отримала чергові електрогенератори з чеської неурядової допомоги. Цього разу в Миколаєві

Збір на них влаштував чеський фонд «Пам’ять нації» ініціативи Post Bellum, а розподіл забезпечила українська благодійна організація з Миколаєва 4UA. Загалом 26 генераторів були доставлені до лікарень, поліклінік і адміністративних будівель, повідомив кореспондент Чеського радіо. Миколаїв, як і багато інших українських міст, потерпає від нестачі електроенергії через постійні російські удари.

Це вже друга партія, яка надійшла днями за кошти цього збору до Миколаєва. «Перша партія була з потужних генераторів із потужністю від 200 до 300 кіловатів. А тепер ми отримали 26 менших. Ми б хотіли, щоб їх усі розвезли якнайшвидше, ми потребуємо їх негайно в лікарнях, поліклініках, соціальних закладах і в «пунктах незламності». Дуже дякуємо нашим постійним партнерам і чеському народові за підтримку», — каже голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик.

«Генератори, які прибули нині, мають потужність від 10 кіловатів і вище, і їхня перевага полягає в широті їхнього використання. Вони можуть подавати і однофазний, і трифазовий струм, необхідний, наприклад, у лікарняних закладах для холодильних установок чи центрифуг. Це генератори напівпромислового типу з високим рівнем надійності», — каже голова правління Міжнародного волонтерського центру 4UA РАТЕГ Сергій Власенко.

Фото: Martin Dorazín,  Český rozhlas

Саме він відповідає в Миколаєві за розвезення генераторів. Перший із них вирушає до медико-санітарної частини величезного машинобудівного підприємства «Зоря-Машпроєкт», яка відповідає за десяток тисяч людей. Ця відомча поліклініка працює безперервно і в умовах частих повітряних ударів і сильних морозів. Унаслідок них вийшла з ладу система опалення, в будівлі холодно.

Фото: Martin Dorazín,  Český rozhlas

«Без електрики ми, на жаль, не можемо надавати якісну допомогу, не можемо стерилізувати інструменти і здійснювати операції. Ваша допомога прийшла якраз вчасно, і я вам хочу за неї від імені нашого колективу, пацієнтів і мешканців України дуже подякувати», — каже чехам головна лікарка Тетяна Дем’янова.

Тепер електрика буде завдяки генераторові, але залишається ще опалення. «Цю зиму ми живемо без опалення, і від цього потерпають і персонал, і пацієнти. Їм доводиться роздягатися за температури в 5—7 градусів. Це неприємно, але ми працюємо далі і не здаємося. Ми б іще дуже потребували нагрівачів до палат стаціонару. Викручуємося, як можемо», — додає Дем’янова під звуки чергової повітряної тривоги.

Іще один генератор їде до обласного пенсійного управління — його працівники теж мерзнуть. Решту розвозять по медичних закладах.

«Генератор — це не тільки техніка, це й вираз турботи і солідарності. Ми всі — лікарі, медики, наші старші, дорослі і малі пацієнти — дуже цінуємо вашу допомогу. В ці нелегкі часи постійних повітряних тривог і вибухів завдяки вам ми можемо працювати далі. В цьому незламність нашого народу», — каже керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Олена Скуратовська.

Автор : Martin Dorazín | Джерело: iROZHLAS.cz
ключове слово:
увімкнути аудіо