Чехія матиме нового посла в Україні
Ним стане Лубош Веселий, який раніше вже працював у чеському посольстві в Києві, а також був заступником посла в Росії.
Нинішній посол Радек Пех, як і планували в Празі з самого початку, через війну очолював посольство в Україні тільки два роки і наступними місяцями залишить посаду.
Лубош Веселий нині є уповноваженим міністра закордонних справ Чехії у справі координації політики щодо Росії. В МЗС він працює з 2009 року. У 2010—2014 роках він працював у чеському посольстві в Києві, в політичній секції.
Із 2019 року він був заступником посла Чехії в Росії. Після того, як у Чехії оприлюднили підозри, що вибухи 2014 року на складах боєприпасів у чеському селі Врбетиці влаштувала російська військова розвідка, відома як ГРУ, Росія 2021 року вислала його. 2024 року чеське розслідування довело причетність ГРУ до цих вибухів.
Крім того, Веселий працював і в посольстві Чехії в Південноафриканській Республіці.
На посаду посла в Києві він прибуде у вересні.
Лубош Веселий за освітою фахівець із російських і східноєвропейських питань. Голова МЗС Ян Ліпавський, назвавши Україну одним із надзвичайно складних місць для роботи, констатував, що там перебуватиме експерт, який професійно працює з цим регіоном.
Також на цю тему
-
Доведено: вибухи 2014 року на чеських складах, де могли бути снаряди для України, влаштувала Росія
Але справу довелося закрити через неможливість покарати винних: Росія відмовляється співпрацювати зі слідством
-
Десять років від вибухів. Врбетиці доводять, що Росія не знає ніяких меж, нагадує чеська спецслужба
Двоє загиблих, мільярдні збитки, надовго недоступні ліси — саме 16 жовтня 2014 року на складах боєприпасів біля села Врбетиці пролунав перший вибух