Чеська зброярська фірма хоче відкрити виробництво для України і НАТО на околиці Праги. Місцеві проти
Компанія DSS хоче збудувати завод посеред району Холупіце в міській частині Прага-12 і обіцяє, що це невелике виробництво ніяк не вплине на життя району. Та частина місцевих мешканців і керівництво Праги-12 проти, пише інтернет-видання Seznam Zprávy.
Фірма DSS, що виробляє автомати і ручні кулемети, купила маєток колишнього колгоспу минулого року і має на нього великі плани. Як повідомили виданню в фірмі, там збираються відкрити малосерійне роботизоване виробництво високоточних компонентів неуточненого оборонного матеріалу для країн НАТО і для України. Будівлі середини 19-го століття, що становили сільськогосподарський маєток, а потім колгосп, мали б, за винятком найцінніших, замінити виробнича зала і склад.
Холупіце є адміністративно частиною Праги, а фактично ніби окремим селом, відокремленим полями від усієї іншої довколишньої забудови. І плани компанії стали несподіванкою для багатьох із приблизно 1100 мешканців району. Вони кажуть, що звикли до тиші і спокою, як у селі. Тож активісти стали збирати підписи під петицією проти намірів компанії. Станом на початок вересня її паперову версію підписало близько 350 осіб, пише видання.
Неприйнятний ризик, вважають місцеві
Автори петиції заявляють, що плановане виробництво зброярської компанії становить «пряму загрозу» місцевим мешканцям. «Ми очікуємо в селі зростання шуму, збільшення кількості сміття, підвищення руху транспорту і викидів, що матиме вплив і на довкілля, і на здоров’я мешканців», — стверджується в документі.
«Виробництво і складування вогнепальної зброї безпосередньо поблизу житлової забудови і природного парку становить неприйнятний ризик — зокрема, з огляду на можливі аварії, підвищений ризик крадіжок чи потенційну загрозу в разі надзвичайних подій», — додає до позиції ініціаторів петиції, Асоціації за розвиток Холупіц, її голова Моніка Кунцова в листі виданню Seznam Zprávy.
Незадоволені наміром і в керівництві Праги-12. Проти висловилася адміністрація району. «Будівництво виробничої зали в самому центрі Холупіц, поруч із історичним шпихліром, є абсолютно недоречним наміром. Ми будемо вести переговори з інвестором про викуп ареалу чи, можливо, про обмін на ділянку, де виробництво було б прийнятним», — заявив староста району Войтех Кос.
Це буде лише мале виробництво, захищається фірма
Компанія DSS, однак, наполягає, що побоювання міської частини Прага-12 і району Холупіце необґрунтовані. Як повідомила фірма виданню, вона обрала цю наразі не використовувану територію через те, що вона дає можливість здійснити будівництво в повному обсязі, а також через наближеність до Праги.
«Ми розуміємо побоювання щодо розміру будівель і їхнього впливу на характер центру села. Тому ми наголошуємо, що не йдеться про масивний промисловий ареал чи про діяльність, яка порушувала б звичне життя Холупіц. Виробництво буде малосерійне, з мінімальним транспортним обтяженням (максимально п’ять малих вантажівок на тиждень)», — мовиться в заяві компанії.
Так само і з архітектонічного погляду зброярі хочуть пристосувати свій ареал до довколишньої сільської забудови. І додають, що їхній проєкт ніяким чином не зачіпає території природного парку «Модржанський яр» і не буде чинити на нього ніякого впливу.
Крім того, представники компанії наголосили, що в цьому місці не будуть ні виробляти, ні випробовувати вогнепальну зброю і так само не збираються виробляти там боєприпаси чи вибухові матеріали. «Завдяки цьому виробництво не буде становити ніякого ризику для оточення і буде відбуватися в повній відповідності до всіх безпекових приписів», — заявили в компанії.