Чотирьох громадян Чехії в Україні звинуватили у шахрайстві
Звинувачення у шахрайстві чотирьом громадянам Чехії, які перебувають в Україні, висунула поліція Пардубицького краю, повідомило агентство ČTK. Діючи під вигаданими іменами банкіра, поліцейського та охоронця банку, з кол-центру з-за кордону вони змушували людей переказувати свої гроші на інші банківські рахунки або біткойни через нібито загрозу їхнього зникнення. Деякі жертви втратили всі свої заощадження, а в деяких випадках позичили додаткові гроші, повідомила речниця регіональної поліції Маркета Яновська.
За її словами, українські банди вербували громадян Чехії через соціальні мережі. З їхньою допомогою вони долали мовний бар’єр, звертаючись до чеських абонентів під час свого шахрайства.
Один із кол-центрів працював у місті Дніпрі і його «робота» спрямовувалася на шахрайські дзвінки до Чехії. Поліцейські у співпраці з Національним центром боротьби з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю, а також судовими та поліцейськими органами Чехії й України, нещодавно затримали двох підозрюваних в Україні, одного з них під час рейду на кол-центр у Дніпрі.
«Ми звернулися з проханням про екстрадицію двох затриманих чехів для проведення кримінального розслідування в Чехії, і наразі триває процедура екстрадиції», — сказала Яновська. Українські поліцейські затримали понад 150 осіб під час операції та закрили три кол-центри.
Поліція наразі розкрила 40 справ зі збитками у понад 15 мільйонів крон і розшукує ще трьох осіб. Через підозру, що вони перебувають в Україні та можуть продовжувати свою злочинну діяльність, вони звернулися з проханням про видачу міжнародних ордерів на арешт.