Голова МВС Чехії виступив на захист українців від невдоволених відвідувачів пивниці
У Їглаві Віт Ракушан (STAN) зустрівся в понеділок із людьми на терасі одного з ресторанів. На зустріч із ним прийшло кількадесят відвідувачів, пише інтернет-видання Novinky.cz.
І вже перше запитання до першого віцепрем’єра і міністра внутрішніх справ від публіки було про українських біженців: пара людей висловила незадоволення мірою їх підтримки. Жінка до того ж вжила щодо українців вульгарні вирази.
Ракушан мусив угамувати жінку. Він виступив на захист присутності українців у Чехії, нагадавши, що вони почали працювати і роблять великий внесок у бюджет країни. Допомогла йому і статистика про зниження злочинності. «Ми впоралися з величезною хвилею біженців. Я пишаюся, що 70 відсотків нашого населення допомогло українцям», — сказав він.
На підтримку українців висловилося і ще кілька присутніх. «Чи можете ви уявити будівельну галузь без українських робітників?» — риторично запитав один із них.
Українці в Чехії побоюються зниження підтримки після виборів
Проти критики українців виступила й виразна постать української громади в Їглаві Анна Абрамчук. «Я хочу подякувати за те, як ви впоралися з кризою, ми відчуваємо підтримку і дуже її цінуємо», — сказала вона.
При цьому Абрамчук висловила побоювання щодо того, що після жовтневих парламентських виборів у Чехії підтримка українців послабиться. Згадавши про низку чеських політичних діячів, які вже анонсували таке зниження підтримки українців у Чехії і самої України в разі приходу до влади, вона сказала: «Чи можемо ми як українська громада встояти перед дезінформаціями й ненавистю, які час від часу поширюються на політичній сцені? Ми не хочемо втручатися в політику, але також не хочемо, щоб про нас брехали в перебігу передвиборчої кампанії».
Звертаючись до української громади, Ракушан сказав: «Говоріть із людьми, намагайтеся бути примирливими, але вступайте і до некомфортних дебатів. Розповідайте власні історії. Пояснюйте, що таке взагалі війна. Нікому з нас не падали бомби на будинки і ніхто з нас не чув уночі сирену, що треба йти ховатися в підвал».
Він визнав, що українські підлітки-біженці можуть бути проблемною групою: «Вони вирвані зі свого середовища, не мають ніякої мотивації, не знають, чи залишаться тут, і збираються в різноманітні групки».
Але він спростував, наприклад, чутки, ніби лікарі, які надають допомогу пацієнтам-українцям, мали через це вищу платню.
Віт Ракушан, голова партії STAN — «Старости (тобто мери) і незалежні», — який у нинішньому уряді є першим віцепрем’єр-міністром і міністром внутрішніх справ, уже не вперше влаштовує такі «дебати без цензури» з виборцями в «господах» за пивом.
Також на цю тему
-
Голову МВС Чехії засипали питаннями дезінформатори. Були й провокаційні питання про Україну
Віт Ракушан під час чергових «Дебатів без цензури», які він влаштовує в різних містах Чехії, відкинув антиукраїнські зауваження