15-річний українець загинув під час роботи у «бригаді». Можливо, його працевлаштували нелегально
Таку підозру мають в Асоціації агентств працевлаштування, пише інтернет-видання Novinky.cz. Трагедія сталася в середу вранці в селі Велке-Гидчіце в окресі Клатови Плзенського краю.
Поліція повідомила лише, що отримала в середу повідомлення про виробничу травму молодого чоловіка. За даними видання, йшлося про 15-річного українського хлопця, який їздив до тамтешньої фірми на підробіток — як кажуть у Чехії, «на бригаду».
Під час роботи він вочевидь потрапив рукою до виробничої машини і зазнав вкрай тяжкої травми, що виявилася смертельною. Медики намагалися реанімувати його протягом більш ніж пів години, але він не вижив — травма була несумісна з життям.
У четвер речник поліції Міхал Шен додав, що слідчі в Клатовах відкрили кримінальне провадження за підозрою в заподіянні шкоди здоров’ю. «Колеги доручили здійснити судовий розтин, який визначить точну причину смерті», — сказав він.
За справу взялося й Державне управління інспекції праці, підтвердив його речник Ріхард Колібач. Управління перевіряє, чи фірма, в якій працював хлопець, дотрималася всіх норм закону стосовно нього і чи сам хлопець не порушив якоїсь заборони, наприклад, чи не перебував він там, де не мав би бути.
Працевлаштований «начорно»?
Тим часом президент Асоціації агентств працевлаштування Радован Буркович підозрює, що влаштування хлопця в «бригаду» могло бути нелегальним. «Ми маємо підозру, що його направило туди якесь українське нелегальне агентство», — сказав він виданню Novinky.cz. «Українське» — в тому розумінні, що власниками багатьох несумлінних «агентур» у Чехії, перш за все в Плзенському краї, є українці.
За словами Бурковича, він з’ясовував інформацію про працевлаштування хлопця у членів асоціації в окресі Клатови й околицях. «Якби це зробило легальне агентство, ніхто б цього не приховував», — наголосив він.
За словами Бурковича, у фірмі для виробництва будівельних матеріалів 15-річному хлопцеві не було чого робити. Якщо ж він працював із машиною, яка завдала йому смертельної травми, то це було б порушенням інструкції про види робіт, заборонені для неповнолітніх і для жінок.
«Із огляду на такий низький вік і всі обставини події в нас дійсно виникає враження, що йшлося про працевлаштування «начорно». Агентство наймає українців через сайт чи соцмережі і надає підприємству дешеву робочу силу, зазвичай без сплати соціального й медичного страхування і податків», — додав президент асоціації.
Цим він пригадав про експлуатацію біженців, із якою, за його словами, він часто зустрічається в Плзенському краї. Говорять про такі нечесні практики і представники неприбуткових організацій — коли іноземці не мають медичного і соціального страхування, не отримують виплат за понаднормовий робочий час, не мають відпусток, лікарняних і зазнають махінацій із виплатою зарплатні.
Також на цю тему
-
Агентство працевлаштування оштрафували за експлуатацію біженців? Власники відкривають нове
Журналістське розслідування встановило, як власники посередницької «агентури» змінювали одну таку фірму за іншою, коли попередня мала проблеми з законом
-
Робота на нелегальну «агентуру» може обійтися дорого. Біженцям до уваги
У Чехії зростає число людей, що працюють на нелегальні посередницькі агентства працевлаштування. Тим часом робота на «агентуру» особливо поширена серед українських біженців
-
Чому краще працювати за договором та без посередників?
Дорога до легальної роботи часто виявляється складнішою за обхідні шляхи. Та чи так це насправді і які є переваги офіційного працевлаштування?