Росіяни брутально вбивають цивільних українців, і те саме вони робили б і в Чехії, попередив керівник BIS
Росія має на меті розбити нашу єдність і підірвати довіру суспільства до інституцій, держави, права і місця Чехії в міжнародній спільноті, сказав директор Служби безпеки і інформації (BIS), внутрішньої цивільної контррозвідки Чехії, Міхал Коуделка. Виступаючи на конференції в Палаті депутатів, він назвав Росію головним на цей момент противником і найбільшою загрозою безпеці Чехії.
За його словами, саме Росія не хоче закінчення війни проти України: «Якби вона хотіла, то взагалі б не почала цю війну. Якби вона хотіла, то погодилася б на мирні переговори. Якби вона хотіла, то не вбивала б так брутально, не цілила б свідомо в цивільних, у жінок, дітей, невинних безборонних громадян України». Всі мали б бути певними: те саме росіяни робили б і в Чехії, наголосив Коуделка.
Українці, сказав він, борються нині і за свободу Чехії. «Вони дають нам час, щоб ми підготувалися до можливої російської агресії», — зауважив керівник спецслужби.
Росія, за його словами, розуміє тільки силу, і Чехія не лише мусить бути сильною з погляду сучасних озброєнь і збройних сил, але мусить також засвідчити рішучість захищати свою свободу. Протистояти Росії, на його думку, можна лише єдністю, рішучістю і співпрацею.