Чеська фірма готує для України вже соту когенераційну установку за час повномасштабної війни і відкриває там своє представництво

Ілюстраційне фото. Когенераційна установка іншої чеської фірми Gentec

Машинобудівна і енергетична група Tedom, яка, зокрема, постачає до України когенераційні установки для комбінованого виробництва електроенергії й тепла, розширює свою діяльність в Україні. Про це розповів у понеділок генеральний директор компанії Ладіслав Земан. Того дня її завод у місті Горжовіце Середньочеського краю відвідали міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський (коаліція „Spolu“) і уповноважений чеського уряду у справах відбудови України Томаш Копечний.

Когенераційні установки призначені головно для роботи в лікарнях, міських котельнях та інших об’єктах цивільної інфраструктури. Оператори можуть керувати ними дистанційно, що важливо для прифронтових територій. За словами Ліпавського, це один із найефективніших способів забезпечити електрику і тепло в час масових російських ударів по Україні.

Як розповів Земан, його фірма вже постачила до України загалом 150 таких установок, а цього року укомплектує соту таку установку для України за час від початку повномасштабної війни. Тому вона хоче відкрити в Україні своє представництво, щоб полегшити обслуговування, монтаж і супровідні послуги.

Відкриття представництва планується до кінця цього року, хоча, сказав Земан, через складні бюрократичні процедури точну дату назвати наразі неможливо. «Але ми вже дуже близько», — додав він.

Після того почнеться набір працівників — більшість мала б бути з України. За словами Земана, йтиметься про 10—12 експертів, які будуть забезпечувати обслуговування. Виробництво в Україні, додав він, не планується.

Когенераційні установки в Україні відіграють роль альтернативних джерел електроенергії й тепла при знищеній центральній інфраструктурі. Для роботи їм потрібен лише газ різного походження (шахтний метан, газ зі сміттєзвалищ, природний газ чи біогаз), запустити їх можна де завгодно. Енергетична інфраструктура в деяких регіонах України вже не обійдеться без таких установок. Третина від усіх когенераційних установок в Україні походить із Чехії, де їх виробляють кілька фірм.

Такі установки працюють, зокрема, і в місцевостях біля лінії фронту. Як розповів Копечний, вони вже ставали ціллю російських ударів, але завдяки якісній конструкції обійшлися лише поверхневими пошкодженнями, які не зупинили їхньої роботи.

Tedom — це наднаціональна енергетична група компаній, яка пропонує технології і послуги в галузі децентралізованих енергетичних рішень, включно з виробництвом і експлуатацією когенераційних установок. Група має в Чехії чотири виробничі і проєктувальні центри, в яких працює понад тисячу людей, а також діє в багатьох інших країнах.

Джерело: ČTK
ключове слово:
увімкнути аудіо

Також на цю тему