Чесько-український культурний день «Дякуємо Чехії» відбудеться в Плзені 27 вересня
Цей захід присвячений Дню чеської державності (Дню святого Вацлава 28 вересня) і символізує вдячність української громади Чехії за підтримку. Вхід вільний.
У програмі концерти українських та чеських виконавців, танцювальні виступи, художні майстерні, виставка мистецтва і міні-ярмарок кулінарних виробів і сувенірів.
Організовує свято громадська організація „Společně v Evropě – Česko-ukrajinské kulturní centrum“ спільно з чеською організацією K světu, z. s.
Чесько-український культурний день «Дякуємо Чехії» (Děkujeme Česku: Česko‑ukrajinský kulturní den na náplavce) відбудеться 27 вересня 2025 року на набережній біля Музею (Náplavka u Muzea, Anglické nábřeží, Plzeň) з 12-ї до 18-ї години.
У програмі:
Концерти та виступи:
- Тріо „Tři Bětky“ – чеський гурт із унікальними народними інструментами.
- Mark Zemlianskyi – український гітарист, лауреат міжнародних конкурсів.
- Молоді таланти вокальної студії ANT.
- Дитячий хор „Seven Kids“.
- Фольклорний ансамбль ZGARDA (українська народна музика).
- Танцювальні колективи „BARVY“ (фольклор) та „VILNA“ (сучасна хореографія).
- Вокальні виступи: Olha Yurchuk, жіночий ансамбль „RUTA“, Beata Kosina, Tetiana Svitlyčna, Maksym та Anželika Procenko, Oksana Leta, Nataliia Poliakova, Tonya Bur, Sofiia Leta, Oksana Lozynska.
- Hanna Bodnar — гра на бандурі.
- Студія сучасного танцю „Fénix Denc“.
Творчість, виставки та ярмарок:
- Художні майстерні від студії ANT.
- Виставка ужиткового мистецтва від Klub nových komunikací.
- Міні-ярмарок виробів мистецтва і кулінарних смаколиків – можливість придбати унікальні сувеніри та скуштувати національні страви.
«Це буде день музики, танців, творчості, смачних страв і справжнього єднання двох народів», — обіцяють організатори. І запрошують приходити з родинами, дітьми і друзями.