Українці, спіймані на зловживанні гумдопомогою: це серед нас звична практика

Поліція в краї Височина розслідує дії 13 українців, які призналися, що зловживали гуманітарною допомогою, яка призначена для біженців із тимчасовим захистом. Але ці люди не були біженцями: вони жили в Україні, а до Чехії тільки заїжджали, щоб отримати гроші чи продовжити тимчасовий захист.

Тим не менше, ці люди при подачі прохання про гуманітарну допомогу і при особистих відвідинах Бюро працевлаштування неправдиво стверджували, що постійно живуть у Чехії і через війну в Україні мають поганий матеріальний стан. При цьому прохання вони подавали онлайн безпосередньо з України.

Завдяки цьому шахрайству вони від березня минулого року й донині незаконно отримали загалом принаймні 2 мільйони 563 тисячі крон, повідомила у пресрелізі речниця поліції краю Височина Дана Чирткова. Кожен із них отримував щомісяця від 7 до 17 тисяч крон.

При особистому обшуку цих осіб у них було виявлено значні суми грошей готівкою і банківські картки інших українців, заховані на різних місцях тіла — затримані знімали з цих карток готівку з банкоматів у краї Височина, щоб вивезти ці гроші до України іншим українцям, які так само безпідставно отримували в Чехії гуманітарну допомогу. Знайдені кошти на суму в 218 тисяч крон були арештовані, бо обставини свідчать, що вони походять із кримінальної діяльності, мовиться в пресрелізі.

«Іноземці призналися працівникам поліції в шахрайському отриманні гуманітарної допомоги і повідомили, що серед їхніх земляків це звична практика. У разі засудження їм загрожує до п’яти років позбавлення волі і, можливо, також видворення з Чехії; всі безпідставно отримані суми гуманітарної допомоги вони муситимуть повернути», — повідомила речниця.