Тридцять років тому Чехію вразили «орлицькі вбивства»

4 жовтня 1995 року поліція повідомила деталі випадку, що вписав себе в історію чеської криміналістики як один із найстрашніших. Усе почалося зі знахідки людських останків у запаяній бочці, яку дістали з дна Орлицького водосховища.

Під час пошуків в Орлицькому водосховищі | Фото: Muzeum Policie ČR

Убивства були скоєні в першій половині 1990-х років — це була робота банди з п’яти членів, якою керував охоронець нічних закладів, що кілька місяців пропрацював і в підрозділі швидкого реагування поліції, Карел Копач. Щоб здобувати гроші чи спадщину, вони вбивали своїх жертв, заварювали їхні тіла в металеві бочки, іноді заливши їх лугом, і скидали їх в Орлицьке водосховище.

Одне з тіл було не в бочці,  а замотане в металеву сітку | Фото: Archiv Policie ČR

Після виявлення першої такої бочки в липні 1995 років почалося розслідування, в перебігу якого натрапили й на подальші страхітливі знахідки. Слідство пов’язало банду принаймні з п’ятьма вбивствами: підприємця, в якого Копач працював особистим охоронцем; колекціонера цінних печаток; чоловіка сестри Копача, який відмовився поручитися своїм будинком за позику; іноземця, і навіть матері одного з членів угруповання, який хотів швидше отримати спадщину.

Судово-медичний огляд вмісту однієї з бочок | Фото: Muzeum Policie ČR

Вироки були винесені навесні 1997 року. Найжорстокіший із убивць Лудвік Черний, який убивав своїх жертв пострілом у потилицю, був засуджений до довічного ув’язнення. Копач, який був головним свідком у справі, отримав 21 рік позбавлення волі, але 2004 року наклав на себе руки у в’язниці. Інші теж отримали високі терміни.

Справа ввійшла в історію не тільки своєю жорстокістю, а й способом ліквідації тіл, нечуваним у Європі в ті часи.

ключові слова:

Також на цю тему