«Важко тренуватися, коли стадіон розбомблений». Юні хокеїсти з Херсону тренувалися в Чехії з Домініком Гашеком
Тиждень провели на чеському льоду хокеїсти-юніори з Херсону. Від їхнього стадіону майже нічого не лишилося, до того ж місто під постійними обстрілами, і спортивних змагань там не відбувається. Тож люди з чеської асоціації «Пам’ять нації» („Paměť národa“) вирішили допомогти юним спортсменам і зібрали гроші на тижневий спортивний табір для них у місті Бенатки-над-Їзероу. З хлопцями потренувався і Домінік Гашек.
«Ідея виникла в квітні, коли команда «Пам’яті нації» везла гуманітарну допомогу до Херсону. Нам показали будівлю зимового стадіону, який росіяни розбомбили днів за два до того», — розповів представник асоціації Мартін Кроупа.
«Вони вдарили туди чотирма ракетами і повністю знищили будівлю. Я йшов біля тих руїн, і мені спало на думку, що треба щось зробити для хокейної команди херсонських юніорів, які в минулому сезоні стали чемпіонами України», — розповідає він.
Тож Кроупа зв’язався з Домініком Гашеком, і вони запросили юних хокеїстів до Чехії. За пів року «Пам’ять нації» зібрала кількасот тисяч крон і все організувала.
«Нарешті все вдалося і діти змогли приїхати. Для них це велетенське полегшення. Колеги з Херсонської області запитали нас, чи могли б ми повторювати такі табори. Працюємо над цим», — додав Кроупа.
І от на стадіоні в Бенатках-над-Їзероу, де лунає суміш української, російської, англійської і чеської мов, відчиняються двері і входить Домінік Гашек. Лунають оплески. Гашек каже кілька слів російською, потім переходить на англійську і пояснює юним хокеїстам: «Російську я у школі вчив».
«Я радий, що ми можемо привітати вас у Чехії, що ви можете тренуватися і грати в хокей. Головне — що ви на льоду», — додає він.
«Хлопці стараються, пильно працюють і мають із цього радість. І мені це приємно, що вони можуть зіграти, і я бачу, як їм це приємно», — каже тренер Віктор Мартінек, студент факультету фізкультури і спорту з орієнтацією на хокей.
Не обійшлося й без сувенірів. Десятирічний Давид пишається шайбою з підписом Гашека, Ілля радо показує ключку, яку Гашек підписав йому ще минулого року — адже той уже кілька разів відвідував хокеїстів в Україні. За словами Гашека, він був там уже тричі від початку повномасштабної війни Росії проти України і буде й далі підтримувати українських хокеїстів. «Це спорт, який я люблю, і було б шкода, якби там хокей зник. Я знаю, що важко тренуватися, коли вам розбомблять стадіон, але хочу, щоб діти мали шанс залишитися на льоду», — пояснює Гашек.
А посол України в Чехії Василь Зварич, який також завітав до гравців юнацької збірної Херсонської області, звернув увагу: це перший хокейний табір такого типу в Чехії. «Для дітей це дуже важливо — вони тепер готуються до нового турніру», — каже він.