„Kaputin“ не винен. Український прапор у дворі «російських будинків» — таки не кримінальний злочин
Міський суд Праги в апеляційній інстанції відхилив скаргу прокурора. Таким чином, залишається чинним рішення Окружного суду Праги-6: передати справу на адміністративний розгляд, повідомила речниця цього суду Зузана Барохова.
Активісти групи «Капутін», яка від початку вторгнення Росії в Україну протестує проти російської агресії, намалювали кількаметровий синьо-жовтий прапор на хіднику в дворі обгородженого парканом житлового комплексу, який орендує Росія, в празькому районі Бубенеч у лютому 2024 року. Їх обвинувачували в пошкодженні чужого майна.
Та Окружний суд Праги-6 вирішив у серпні, що метою цієї акції було ініціювати публічне обговорення, і дії активістів не були настільки суспільно шкідливі, щоб їх можна було розглядати як кримінальний злочин, заявила тоді суддя Зузана Хрістелбауер. Активісти не поводилися агресивно і не заподіяли тривалої шкоди — зображення прапора повністю прибрали за три дні.
«Міський суд Праги погодився з такою правовою оцінкою і тому відхилив скаргу прокурора як необґрунтовану. Тепер справу передадуть адміністрації міської частини Прага-6», — повідомила Барохова. Прокурор твердив, що активісти вчинили злочин пошкодження чужого майна і вимагав покарання кожного з семи підсудних штрафом по 30 тисяч крон.
Обвинувачення заявляло, що своїм малюнком активісти заподіяли шкоду на суму близько 45 тисяч крон. Адвокат же групи Карел Єлінек наполягав, що її члени — не вандали, і в їхніх намірах не було спричинити шкоду — адже фарба була спеціально вибрана така, щоб її було легко змити.
Як сказала на нинішньому суді одна з підсудних Зузана Гантакова, «Я хотіла висловити солідарність із Україною». Вона і її колеги нагадують, що земельна ділянка, про яку йдеться, вже не має дипломатичного статусу, але Росія і далі користується нею — за словами активістів, незаконно.
