Поліція викрила чергові зловживання гумдопомогою для українців

Як мовиться в оприлюдненому в понеділок пресрелізі, поліція краю Височина минулого тижня розглядала п’ять випадків зловживань гуманітарною допомогою з боку українських біженців, які не жили в Чехії, а лише заїжджали по гроші. Таким чином вони незаконно отримали загалом понад 570 тисяч крон, повідомила речниця поліції Дана Чирткова.

Найбільше — понад 322 тисячі — здобула 54-річна жінка, яку затримали в п’ятницю і яка мала тимчасовий захист уже два роки. Вона необґрунтовно отримувала гуманітарну допомогу від березня 2024 року. Вона визнала провину, повернула всю суму і внесла до фонду для жертв кримінальних злочинів іще майже 38 тисяч крон, після чого її відпустили на волю.

Процедуру так званого відхилення в кримінальному провадженні поліція застосувала зі згоди прокурора у випадку ще трьох осіб, які разом незаконно отримали близько 57 тисяч крон. Вони теж повернули ці кошти і внесли до фонду ще майже 33 тисячі крон, завдяки чому вони не постануть перед судом.

А от на 48-річну жінку, затриману 11 лютого, чекає розгляд справи в суді. «Іноземка отримала тимчасовий захист у листопаді 2022 року і від квітня 2023-го до березня 2025-го отримувала гуманітарну допомогу і попри те, що у згаданий період вона неодноразово і на тривалий час виїжджала до України і фактично перебувала там, приїжджаючи до Чехії лише з метою з’явитися на перевірку в бюро працевлаштування, продовжити тимчасовий захист або змінити адресу в Чехії», — повідомила речниця. Жінка таким чином отримала гуманітарну допомогу більш ніж у 190 тисяч крон.

Як додав керівник відділення поліції в справах іноземців Олдржих Халоупка, такі випадки у Височині не поодинокі. На них звертають увагу і самі працівники відділення МВС із питань політики надання притулку і міграції в Їглаві.

Схожі зловживання гуманітарною допомогою українським біженцям привертають увагу і нового уряду Чехії, у складі якого партія SPD взагалі виступає різко проти допомоги українським біженцям і проти самих біженців, як і загалом проти українців у Чехії.

Як заявляв із цього приводу міністр праці і соціальних питань нового уряду, представник партії ANO Алеш Юхелка, гуманітарну допомогу українцям із тимчасовим захистом скасовувати не планують, але систему її надання будуть переглядати — саме з метою запобігти зловживанням.

Автор : Сергій Драчук | Джерело: ČTK
ключове слово:
увімкнути аудіо

Також на цю тему