Музей мистецтва в Оломоуці мусив зняти український прапор через «рекомендацію» Мінкультури
Цей прапор був вивішений на будівлі музею в історичному центрі міста з самого початку повномасштабного вторгнення Росії до України в лютому 2022 року на знак солідарності з Україною. Новий міністр культури Ото Клемпірж (партія „Motoristé sobě“) «рекомендував» дотаційним організаціям, що діють у системі міністерства, «віддавати перевагу» на їхніх будівлях прапорам Чехії і ЄС, випливає з заяви міністерства.
«Міністерство культури не видавало повної заборони, а лише рекомендувало дотримуватися стандартного вигляду будівель державних установ. Державні дотаційні організації мають представляти державу як єдине ціле і дотримуватися інституційного нейтралітету. Тому стандарт полягає в тому, що на їхніх будівлях вивішені в першу чергу прапори Чехії і Євросоюзу», — заявив Клемпірж на запит агентства ČTK.
Рекомендація, адресована дотаційним організаціям, за його словами, не ставить під сумнів підтримку Чехією України. «Вона триває на рівні уряду і окремих відомств. Я ж цими днями приєднався до спільного листа 22 європейських міністрів культури до Бієнале в Венеції, який привернув увагу до проблемності можливої участі представників Росії в час продовження агресії проти України», — додав Клемпірж.
Доповнено. Як стало відомо, разом із прапором України з будівлі Художнього музею в Оломоуці зняли і прапор Чехії. Речник музею відмовився коментувати рішення зняти обидва прапори, але додав, що чеський прапор будуть повертати на будівлю в дні державних свят.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Минулого року значну увагу привернуло зняття прапора України з будівлі Національного музею в Празі під приводом того, що місце на фасаді, де був прапор, було потрібне для реклами унікальної виставки. Але й після закінчення цієї виставки прапор не повернувся на місце. Директор музею уникнув коментарів.
Це рішення викликало низку протестів, під час яких прапор України символічно «повертали» на будівлю музею — або піднімали на сходах перед входом, або проєктували лазером на стіну будівлі.
Офіційне ставлення до українських прапорів у Чехії змінилося після приходу до влади наприкінці минулого року нинішнього уряду партій ANO, SPD і „Motoristé sobě“. Головний критик цих прапорів у владі, лідер партії SPD і нинішній голова Палати депутатів Томіо Окамура, як перший свій крок на цій посаді особисто взяв участь у знятті українського прапора з парламентської будівлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Відтак ці прапори стали поступово зникати і з інших будівель владних чи залежних від влади установ. На частині міністерств їх повернули на один день 24 лютого в пам’ять про роковини початку повномасштабної російської агресії. Міністерства, очолювані висуванцями SPD, не зробили й цього.

