«Руки геть від ЗМІ!» Тисячі людей пройшли Прагою на підтримку громадських мовців

Акцію організувала ініціатива «Мільйон миттєвостей за демократію», яка вимагає від уряду відкликати проєкт закону, що передбачає переведення Чеського телебачення і Чеського радіо з нинішньої системи прямих внесків від слухачів чи глядачів на фінансування безпосередньо з державного бюджету.

Ініціатори демонстрації вважають, що цей законопроєкт передбачає фактично «одержавлення громадських ЗМІ», і вимагають припинити намагання політично оволодіти Чеським телебаченням і Чеським радіо.

Організатори також повідомили, що «Мільйон миттєвостей» готує на неділю, 17 травня, схожі демонстрації на захист ЗМІ в інших 12 крайових центрах (Прага сама становить край і є також центром Середньочеського краю; всього країв у Чехії 14), а на тиждень пізніше знову в Празі похід до канцелярії уряду.

Після виступів на Староміській площі учасники демонстрації пройшли до головної будівлі Чеського радіо на Виноградському проспекті; працівники радіо, які в вечірній час були на роботі, подякували людям за підтримку.

Запропоновані в урядовому законопроєкті фіксовані суми фінансування Чеського радіо і Чеського телебачення майже на одну п’яту менші, ніж нинішні бюджети цих мовців. Критики наголошують, що таким чином уряд фактично підпорядкує собі громадських мовців.

Пропонент закону, міністр культури Ото Клемпірж („Motoristé sobě“) твердить, що урядовий законопроєкт гарантує й надалі незалежність Чеського радіо і Чеського телебачення.