Зловживання гумдопомогою: тільки в краї Височина викрили 51 випадок із початку минулого року
Загальна шкода від таких зловживань, до яких вдаються українці з тимчасовим захистом, у цьому краї сягнула за цей час 8 мільйонів крон, повернути вдалося тільки частину коштів, повідомила в понеділок речниця поліції краю Дана Чирткова.
Останній наразі такий випадок був викритий минулої п’ятниці: 29-річна українка, яку затримали того дня, мала чеський тимчасовий захист, але в Чехії постійно не жила, приїжджаючи тільки для продовження візи тимчасового захисту чи для оформлення зміни фіктивного місця проживання, розповіла речниця.
Згадана жінка отримала тимчасовий захист у грудні 2024 року і відтоді необґрунтовано отримала гуманітарну допомогу на суму понад 735 тисяч крон. Тепер на неї чекає суд.
Таких випадків від початку 2025 року на Височині викрили 51 зі шкодою на загальну суму майже у 8 мільйонів 160 тисяч крон. Із них у перебігу кримінальних проваджень було вилучено понад 3 мільйони 475 тисяч крон. Також порушники добровільно переказали до фонду допомоги жертвам кримінальної злочинності майже 557 тисяч крон.
У краї Височина, за даними Міністерства внутрішніх справ, нині зареєстровано понад 13 800 біженців із тимчасовим захистом.
Поліція викрила чергові випадки зловживання українців гумдопомогою
Поліція викрила чергові зловживання гумдопомогою для українців
Чергове шахрайство: українські пенсіонери заїжджали до Чехії тільки по гуманітарну допомогу
Українці, спіймані на зловживанні гумдопомогою: це серед нас звична практика