Українки їздили до Чехії по гуманітарну допомогу — чергове викриття поліції

Чотири жінки з України їздили на південь Чехії тільки продовжувати візи тимчасового захисту і отримувати виплати гуманітарної допомоги, при цьому неправдиво заявляючи, ніби вони живуть у Чехії, повідомило в понеділок інтернет-видання Novinky.cz.

Таким чином, Бюро працевлаштування Південночеського краю виплатило їм загалом 650 тисяч крон, перш ніж запідозрило шахрайство і звернулося до поліції.

Як повідомив речник поліції Мілан Байцура, перевірка з’ясувала, що жінки насправді перебували поза межами Чехії, а місця їхнього нібито перебування в Чехії були фіктивними.

Ніяких інших подробиць про цих жінок поліція не навела.

Усіх чотирьох обвинуватили в шахрайстві, протягом наступних двох тижнів можна очікувати на виклик їх до суду, додав речник. За шахрайство їм може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Нещодавно уряд Чехії схвалив проєкт закону про суворіші норми щодо осіб із тимчасовим захистом, він пішов на розгляд до парламенту. Документ пропонує, серед іншого, втрату тимчасового захисту іноземцем, який перебував поза межами шенгенського простору понад 30 днів, або вимогу до прохачів про гуманітарну допомогу перебувати в Чехії принаймні 16 днів протягом календарного місяця, за який прохачі звертаються по цю допомогу.

За словами міністра внутрішніх справ Лубоміра Метнара (ANO), лише від початку цього року було виявлено кількасот випадків зловживань системою гуманітарної допомоги, яку отримували українці, що взагалі не проживали в Чехії. Також від початку року поліція відкрила понад 40 кримінальних проваджень із цього приводу, заподіяна шкода перевищує 18 мільйонів крон, сказав міністр.

На півдні Моравії арештували українця, який два роки незаконно отримував гуманітарну допомогу

Поліція Пардубицького краю викрила чергові зловживання українців гуманітарною допомогою

Зловживання гумдопомогою: тільки в краї Височина викрили 51 випадок із початку минулого року

Поліція викрила чергові випадки зловживання українців гумдопомогою

Поліція викрила чергові зловживання гумдопомогою для українців

Чергове шахрайство: українські пенсіонери заїжджали до Чехії тільки по гуманітарну допомогу

Українці, спіймані на зловживанні гумдопомогою: це серед нас звична практика