Прапор України залишиться на ратуші Їглави

Прапор України на ратуші Їглави

Пропозиції зняти прапор, вивішений на підтримку України після повномасштабного нападу на неї Росії, не пройшли: в міській раді за це проголосували в вівторок лічені депутати.

«Прапор висить там через те, що цим жестом ми хочемо підтримати країну, яка зазнала нападу сильнішого», — сказав приматор (мер) Їглави Петр Ришка. Він зазначив, що усвідомлює певні труднощі, які виникли з приходом хвилі біженців. «Та, з іншого боку, я думаю, що ніщо не може переважити того, що ми можемо вільно висловити підтримку комусь, хто несправедливо зазнав нападу», — наголосив він.

Автор однієї з пропозицій зняти український прапор Ріхард Шлайс заявив, що за час, протягом якого прапор висить на їглавській ратуші, «багато чого змінилося», і суспільство, мовляв, поділене на два непримиренні табори, і зняття українського прапора зможе їх зблизити.

Авторка другої аналогічної пропозиції Гана Шима теж твердила, що український прапор роз’ятрює суспільство і що воєнні конфлікти відбуваються й деінде у світі, але через них прапорів на їглавській ратуші не вивішують.

Супротивники зняття прапора, зокрема, нагадували, що український Ужгород є партнером Їглави. Один із промовців, Войтех Шоула, наголосив: «Я, безумовно, не хочу знімати український прапор у час, коли число цивільних жертв в Україні тільки зростає». За його словами, якщо суспільство розділене, то цього не виправить зняття якогось прапора — «суспільство, безумовно, об’єднує лише діалог і перевірка фактів».

За кожну з обох пропозицій зняти прапор України проголосували лише по п’ять депутатів міської ради Їглави з 37.

Джерело: ČTK
ключове слово:
увімкнути аудіо

Також на цю тему