Свічки і прапори: в Остраві вшанували пам’ять жертв війни в Україні

Ввечері 24 лютого Нова ратуша та міст Сикори в Остраві засяяли синьо-жовтими кольорами. Свічки на сходах, українські та чеські прапори, мапа України, де кожен міг поставити свічку на місто, з якого був змушений втікати, звуки скрипки та промови — так сотні людей на Прокешовій площі вшанували пам’ять жертв війни в Україні.

Фото: Olesya Hnatyuk,  Radio Prague International

До заходу приєдналися представники міста, зокрема мер Острави. У своїй промові він наголосив на важливості пам’ятати про війну та на необхідності подальшої підтримки України — як матеріальної, так і військової. Він підкреслив, що війна має завершитися для України гідно, адже це важливо не лише для самої країни, а й для всього західного світу.

Фото: Olesya Hnatyuk,  Radio Prague International

Остравські волонтери та мешканці допомагають Україні з перших днів повномасштабної війни, співпрацюють із партнерським містом Дніпром та організовують табори для дітей-біженців.

Особливо зворушливою стала промова Тетяни Вороніної з української діаспори в Остраві.

Фото: Olesya Hnatyuk,  Radio Prague International
Вона поділилася власною історією втрати дому на Донбасі у 2014 році та повторної втрати домівки вже у 2022-му у Києві, а також говорила про значення людської підтримки у Чехії, яка для багатьох українців стала другим домом і допомагає знаходити сили витримувати складні випробування.

Фото: Olesya Hnatyuk,  Radio Prague International