У Чехії вітають результати переговорів Зеленського і Трампа
Хоч ці переговори й не принесли засадничого прориву, вони були важливі і стали ще одним кроком до миру, кажуть чеські політики.
Президенти США Дональд Трамп і України Володимир Зеленський зустрілися в понеділок у Вашингтоні, в зустрічі взяла участь і низка чільних діячів країн Європи, а також Європейського союзу. Після зустрічі Трамп оголосив, що починає готувати й переговори Зеленського з керівником Кремля Володимиром Путіним. За його словами, на зустрічі йшлося й про гарантії безпеки для України, які надали б окремі європейські країни у співпраці зі США. Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів із керівником Кремля в будь-якому форматі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Я радий із приводу подальшого поступу в переговорах про мир в Україні. Чехія разом із європейськими країнами вважає за важливе, щоб Україна отримала тверді гарантії безпеки і мала, так само, як і вся Європа, впевненість, що ще один російський напад не повториться», — сказав прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала (коаліція „Spolu“) агентству ČTK.
«Це ще один крок до миру, зроблений під проводом президента Трампа і європейських лідерів. Тепер настав час, щоб Путін перестав запускати ракети, перестав убивати дітей і сів за стіл переговорів», — написав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський (коаліція „Spolu“) в соцмережі ікс.
Міністр із європейських питань Чехії Мартін Дворжак (STAN), зі свого боку, заявив: «Закінчення російської агресії проти України ми всі бажаємо з самого її початку. Це міг би влаштувати російський президент Путін, власне, моментально, бо він сам її почав. Але тим часом доводиться шукати інших шляхів». За його словами, зустріч у Вашингтоні не принесла засадничого прориву, але все одно була важливою: зокрема, на ній ішлося про те, що США і європейські держави готові надати Україні гарантії безпеки.
На його думку, просунутися далі до справедливого і сталого миру не буде можливо без подальшого тиску на Росію. «З будь-якою домовленістю щодо територіальних претензій при цьому повинна погодитися перш за все Україна — це їхня країна і їхнє рішення. А доти ми мусимо і будемо Україну підтримувати», — заявив міністр.
Голова опозиційної нині Піратської партії (яка до осені минулого року була в складі урядової коаліції) Зденек Гржиб вважає, що Захід мусить посилити тиск на Росію в економічній площині і військову підтримку України. За його словами, очевидно, що Путін не поспішає укладати мир.
А заступник голови найсильнішої опозиційної партії ANO Радек Вондрачек вважає, що «дипломатичний наступ» Трампа має матеріальні результати. «Мир в Україні завдяки голові американської держави вже не є лише мрією, — сказав він агентству ČTK. За його словами, його партія підтримує незалежну Україну і водночас закликає до переговорів про мир.



