Два тижні спокою й тепла. Острава запросила на відпочинок сорок дітей із Дніпра
В Остраві також збирають кошти на електрогенератори для Дніпра. Таким чином Острава хоче допомогти партнерському місту в Україні, яке потерпає від війни.
Для дітей із Дніпра Острава влаштувала двотижневе перебування в гірському пасмі Бескиди, що на межі зі Словаччиною й Польщею, з програмою на кожен день.
Дванадцятирічний Назар, капітан футбольної команди, приїхав до Острави з усією своєю командою. Вдома він із батьками живе кілометрів за 60 від лінії фронту.
Але не скаржиться. «Все нормально, бомби вибухають, але не весь час же», — каже він станції Ostrava Чеського радіо. Ми чуємо, як вибухають бомби, але тренуємося далі і виграємо, розповідає він.
За словами приматора (мера) Острави Яна Догнала, дітям хотіли запропонувати найцінніше зараз для них — тепло і спокій. «Вони хоч виспляться нормально, бо за ці два тижні вони не муситимуть ночами втікати до сховища, стежити за повітряними тривогами. Вони вже до тієї ситуації звикли, сприймають її як нормальну, — але ж це не нормально», — каже він.
У Дніпрі ще минулого тижня, коли діти приїхали до Чехії, температура була ледь вища від нуля. Енергетична інфраструктура перебуває під російськими ударами. І Острава оголосила збір коштів на генератори для лікарень, старечих домів і соціальних закладів. Адміністрація міста вже вирішила, що надасть до цього збору мільйон крон із міського бюджету.
Другу половину українських дітей складають дівчата з балетної трупи. Їх супроводжує Олена Волик із дніпровського міського управління культури. «Коли я дивлюся їм в очі, я бачу, що вони на вершині щастя», — каже вона.
Дівчата вже відвідали остравську консерваторію і планують із нею співпрацю. «Культура для нас тепер означає багато, бо допомагає нам зберігати віру, що колись у нас знову буде так же добре, як було раніше», — каже Волик.
Танцівниці вже виступили в Остраві. А футболісти ще шукали команду, з якою вони могли зіграти товариський матч. Часу на це вони ще мають до кінця тижня.