Суперечливі обговорення не впливають на допомогу: Острава продовжує підтримувати Дніпро
Із початку повномасштабного вторгнення Росії до України Острава системно підтримує українських біженців і партнерські регіони. У березні місто знову ініціювало допомогу для свого побратима — міста Дніпра, яке вже чотири роки живе під постійними обстрілами та страждає від руйнування енергетичної інфраструктури. Після звернення про допомогу мера Дніпра Бориса Філатова Острава оперативно відреагувала та організувала новий гуманітарний збір.
На спеціальному рахунку Дієцезіальної благодійної організації Остравсько-Опавської єпархії вдалося зібрати 1 мільйон 121 тисячу крон. Мільйон крон надало саме місто Острава, за що проголосували міські депутати.
За словами відомого чеського актора і депутата ради міського округу Моравська Острава та Прживоз, позапартійного представника руху Ostravak Владіміра Полака, на ці кошти буде закуплено та відправлено до Дніпра 30 портативних зарядних станцій.
«З огляду на те, що ми хочемо й надалі триматися цього курсу — стояти на боці тієї Європи, яка відмовилася від поступок під тиском Росії. І це — конкретні, відчутні докази. Ми не повинні піддаватися впливу того, що якийсь дурень — чи то політик, чи хтось інший — напише щось у соцмережах, і там з’явиться тисяча коментарів, бо це можуть бути й боти. Важливо те, що в Остраві є політичні представники, які голосують за виділення мільйона крон для України. Але завжди є якась гучна меншість, яка розхитує ситуацію так, що людина справді може від цього відчувати фрустрацію. І росіяни, власне, на це й чекають — через свої операції впливу та дезінформаційні канали намагаються послабити підтримку України. І, звичайно, мають певні успіхи. Як і будь-яка кампанія впливу, вони досягають результатів серед певних сегментів населення».
Зі свого боку, Дієцезіальна благодійна організація Остравсько-Опавської єпархії додатково зі своїх ресурсів підтримає Дніпро: передасть до десяти палет нового світлотехнічного обладнання, а також забезпечить постачання підгузків для дорослих, ходунків і медичних засобів для людей, які потребують особливого догляду після операцій.
Владімір Полак наголошує, що, попри гучні дискусії в інформаційному просторі, Острава продовжує системну підтримку України. Окрім гуманітарних зборів, у місті й надалі планують розвивати співпрацю з Дніпром.
Такий досвід уже є — зокрема в освітніх і культурних проєктах, а також програмах для дітей: в оздоровчих таборах Острава приймала юних дніпрян, а футбольні команди мали змогу зіграти товариські матчі з чеськими суперниками. У межах партнерства міст також відбувся візит дніпровського театру «Віримо!» з виставою «Біла пошесть».
«Звичайно, ми маємо планувати далі. Я особисто, як голова культурної комісії і як людина, яка певною мірою відповідає за культуру в Остраві, беру участь у визначенні цілей. І мушу сказати, що я б особисто хотів знову налагодити співпрацю з якимось театром із Дніпра. Цього разу я б, можливо, спробував меншу сцену і щоб, окрім остравського театру, вдалося, аби вони поїхали також і в інші міста. Я б обов’язково хотів повторити той оздоровчий відпочинок для українських дітей із Дніпра. Я вважаю, що це вдалося і що це хороша справа, тож я це безумовно підтримаю. Якщо це так важливо, почалося і було реалізовано, воно має повторюватися. Я цього хотів би».
На тлі суперечливих онлайн-обговорень та резонансних заяв деяких політиків реальна картина виглядає значно конкретніше — допомога триває, і Острава залишається одним із міст, яке підтримку Україні не припиняло.
Також на цю тему
-
264 тисячі крон для України: в Остраві відбувся благодійний вечір
Острава до четвертих роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну долучилася двома акціями

